מוצרים ממוחזרים

בכל פעם מחדש זה אותו הסיפור. מחפשים מתנות לעובדים, לספקים או ללקוחות, מחפשים להפתיע או לחדש, אבל בעיקר, להשאיר רושם חיובי שיאיר את העסק שלכם באור הנכון. אז תנו לנו לספר לכם את הסיפור הזה מזווית קצת שונה – השארת רושם חיובי אינה מתבטאת רק באיך המוצר נראה או למה הוא משמש, אלא גם באופן בו הוא נתפס והמשמעות שהוא משדר. במובן הזה, אולי כדאי, דווקא הפעם לנסות לחשוב שונה ואת המתנות של השנה לבחור מקטגורית מוצרים ירוקים.

מוצרי פרסום אקולוגיים, או יכולים להיחשב ירוקים כיוון שהם מיוצרים מחומרים שאופן ייצורם הראשוני הוא ירוק או כיוון שהם ממנפים מוצרים ממוחזרים למטרה זאת. יהיה אופן הייצור אשר יהיה, העובדה שתתנו כמתנה מוצר פרסום אקולוגי, תשאיר חותם עמוק על העסק שלכם.

מוצרים אקולוגיים

איך מתנות אקולוגיות משרתות את העסק שלך?
1. המסר העובר ללקוח הוא חד משמעי: “אנחנו חברה שאכפת לה ממה שקורה סביבה. ערכים, מוסר ומצפון, זה אנחנו. ואם אנחנו כבר מדברים על זה, ערכים ואמון זה בדיוק מה שאתה מחפש בחברה שאתה עובד אתה, והי, אנחנו בדיוק כאלה!”.

2. אבל הלקוח הוא לא הגורם היחיד במשוואה, גם עובדי החברה הם כוח משמעותי שהפעולות שהעסק עושה מספרות להם על טיבו האמיתי. לקנות מוצרים ירוקים ולעשות בהם שימוש למטרה שהנראות שלה היא גדולה כל כך, ישאיר את הרושם הנכון גם על העובד שלך. גם הוא רוצה לדעת שהוא עובד במקום עם ערכים, כזה שאכפת לו מהסביבה, ובכלל זה – גם ממנו.

3. חשוב כמובן לזכור, שכל פעולת רכישה מחזקת את הגוף ממנו אנחנו קונים. רכישה מגוף המייצר מוצרי פרסום אקולוגיים תרחיב את השוק הזה, תהפוך את מוצריו לזמינים יותר ותעזור בהנעת הגלגל הירוק קדימה.

4. מעל לכל נח נושא האחריות התאגידית. המשמעות הפשוטה של המונח הזה היא ההכרה בכך שלכל גוף, כן, גם לגופים כלכליים, יש אחריות על העולם הזה שאנחנו חיים בו.
המשמעות העסקית שלו היא ברורה – הצרכנים והציבור מצפים שלעסקים שפועלים בתוכם תהיה ההגינות המספקת לשמור על המקום בו הם חיים, בין אם מדובר בעבודה עם חומרים ממוחזרים או מניעת בזבוז, או מה שלא יהיה. עסקים כאלו נתפסים כבעלי אמינות גדולה יותר והצרכנים מעדיפים לעשות שימוש בשירותיהם ויבחרו בהם על פני עסקים שאינם נוהגים כך.

5. אה, כן, ברור. שמירה על הסביבה. ברכישה של מוצרים ירוקים או ממוחזרים אתם מונעים בזבוז של אנרגיה, מים, ייצור חדש ובזבזני העושה שימוש מחודש בחומרים שלעיתים אינם מתכלים ועוד ועוד.

אז כן, בתור מקבלי ההחלטות בנושא זה, אתם בהחלט יוצאים מורווחים מרכישת “מתנות ירוקות”.
למעשה, אתם לא רק נותנים מתנה ללקוח, לספק או לעובד, אתם נותנים גם מתנה לסביבה. אבל זה לא הכל, כשאתם נותנים מתנה אקולוגית, אתם בעיקר נותנים מתנה גם לעסק שלכם.

Comments (1)

  1. I like this blog very much, Its a very nice office to read and find info . “No one wants advice — only corroboration.” by John Steinbeck.

    20 באוגוסט 2016 הגב

Leave a comment